הרצאה לצוות משאבי אנוש המטפל בפרישה

הרצאה שתעזור לצוות המטפל במשאב האנושי להבין את התהליכים הנפשיים של העובדים העומדים לפני פרישה, להבין את התהליכים הנפשיים של מי שעומד מול הפורש, ולהתמודד איתם בהצלחה.

שני יתרונות לידע הזה:

  1. יכולת אמיתית לתת מענה לצרכים של העובדים
  2. הקטנת החששות של העובדים, בגלל הטיפול הנכון, דבר המאפשר להם להמשיך לעבוד ולתרום לבית החולים, ומקטין את הלחץ אותו חווה הסביבה המיידית של עובד העומד לפרוש.

אנשים, מטבע הדברים, מדחיקים את נושא הפרישה שנים רבות, ולא מתכוננים אליה כראוי. רבים מוצאים עצמם קרוב לפרישה מבוהלים (במקרה הטוב), אומללים, מיואשים, לא מוכנים מבחינה כספית וביטוחית, ובעיקר – לא יודעים מה לעשות.

מעט רקע: בשנים האחרונות אני מעבירה סדנאות פרישה, ביחד עם צוות שלם שאני מביאה איתי. ביחד אנו מכסים כמה היבטים בוערים של התחום. מניסיוני, ומעדויות של המשתתפים, אנשים יוצאים רגועים יותר, מבינים מה הם צריכים לעשות, יודעים שיש עתיד לפניהם ויש להם אפשרות ליהנות מהחיים בפרישה, ובעיקר מודים מכל הלב על המידע שהם קיבלו בקורס, מידע שמאפשר להם לצאת לחיים החדשים שלהם בביטחון ועם הבנה כי הם הולכים לחיות טוב.

אולם, מי שעובר את הסדנא הם הפורשים עצמם, ולא כח האדם המטפל בהם,  ולכן אני חווה מצבים שהיה אפשר לטפל בהם בצורה אחרת, כזו שתרפא ותתמוך ולא תפצע ותשאיר צלקות (והמילים הללו הן מילים של פורשים ולא שלי)

נושאי ההרצאה:

  1. איש משאבי האנוש אל מול הפורש העתידי – תחושות, דילמות וחסמים
  2. סוגי הפרישה ומה הארגון יכול ורוצה להציע
  3. כלים להתמודדות ביומיום
  4. נהלים אחידים לפרישה בארגון
  5. פורשים– הכנה מוקדמת מבחינה כלכלית ומבחינת ניהול הפנאי
  6. כיצד נפרדים מעובד
  7. המשכיות אפשרית של היחסים עם העובד
  8. נושאים נוספים או שינוי בנושאים אפשריים, לאחר שיחה נוספת איתי

לפרטים נוספים נא לפנות אלי בטלפון  -054-5899344 (רונית בנארי)  או דרך צור קשר

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.