מומחית בתחום הפרישה והחיים לאחר הפרישה

שלום רב, אני שמחה שנכנסת לדף הזה על מנת לראות מי אני.

התחום בו אני עוסקת זה – כמה לא מפתיע – אנשים! בעיקר אנשים לפני פרישה ובשנים הראשונות לאחר הפרישה.

מה עשיתי בעבר ואיך הגעתי דווקא לתחום הזה?

למעלה מ-20 שנה ניהלתי בהיי טק, וכבר אז שמתי לב לגישה השונה שלי לגבי העובדים, הצרכים שלהם, היכולת שלי להניע אותם ובעיקר לפתוח בפניהם אפשרויות צמיחה והתפתחות אישית.

לימים הפך התחום מאד פופולארי, וטוב שכך. אולם אני שמחה שעשיתי זאת עוד לפני שקראתי מחקרים בנושא.

לפני כ-12 שנה עזבתי את ההיי-טק ופתחתי את בר תובנות – אימון עסקי והנחיית קבוצות בתחומי הפיתוח הארגוני. אחת הסדנאות שהתבקשתי להעביר הייתה בנושא פרישה מהעבודה.

אני זוכרת את הימים לפני הסדנא, נכנסתי לספרייה ולקחתי מהמדפים כ-15 ספרים בנושא. ישבתי שעות וחרשתי כל ספר. הספרנית השאירה לי את הערמה ולא החזירה למקום עד שסיימתי. הייתה סדנא ראשונה מרגשת.

לאט אך בהתמדה הפך הנושא להיות מרכזי בין הסדנאות שאני מעבירה, כאשר היום יש סביבי צוות שלם של מרצים בתחומים שונים הקשורים בפרישה, ואני יכולה להביא ללקוחות מוצר שלם ומלא. המשכתי לחקור ולהתעמק ופיתחתי מודל ייחודי שלא היה קיים עד כה, לתחום זה.

כואב לי לשמוע  אנשים שמספרים לי שיצאו לפרישה, ולמרות שיש להם מה לעשות בכל יום, אבדו להם הניצוץ והשמחה.  אני יודעת שיש לזה פתרונות קלים ומשמחים, ואפשר לרכוש את הידע הזה בקלות רבה ולעשות את השינוי האישי.

איפה אני נחה? בשני מקומות: עם מצלמה ביד, מתרוצצת ומצלמת דברים מרתקים, וגם בגינה. ניהלתי קרוב לחמש שנים את פורום גינון בתפוז, וכמובן אני משקיעה בגינון, אוספת צמחים מיוחדים, ואוהבת את התחום. אני יודעת שיש פרדוקס בנושא המצלמה, הליכה רבה, נסיעות ארוכות, יוצאת לצלם בשעות בהן השמש מאירה בחלק אחר של העולם, אבל העונג הרב שיש לי מהצילום מאלחש כל תחושה של עייפות 🙂

אני חברה בלשכת המאמנים ויש לי  שני אתרים:  www.imun-ishi.co.il והאתר הזה, בו אתם נמצאים עכשיו

העברתי סדנאות והרצאות ב:
אל על * שטראוס-עלית * הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל * מכון ויצמן למדע *תעשייה אוירית *חיפה כימיקלים * אוניברסיטת חיפה * הבורסה לניירות ערך *נשר * אדמה אגן אשדוד * גמל שריד *
* קיבוץ מגן * קיבוץ מעלה החמישה * קיבוץ שריד *
* בית חולים רמב"ם * בי"ח הדסה *
* תנובה * אגד * שופרסל * ויצ"ו * קו-אופ ישראל *
* נציבות שרות המדינה * תמ"ת * מ.י.ל * מט"י * עיריית ירושלים *  עיריית מודיעין * שרות התעסוקה
* קבוצות לפיתוח עסקים *אימונים עסקיים וייעוצים לעסקים ולאנשים פרטיים.

רונית בנארי 054-5899344