תכנון הפרישה - מה אעשה אחרי הפרישה

מה עושים אחרי הפרישה?

תכנון הפרישה - מה אעשה אחרי הפרישהזהו מאמר ראשון מבין סדרה של מאמרים שהכנתי בנושא פרישה מהעבודה ובנושא ההתארגנות לאחר הפרישה.

המאמר הראשון הוא בנושא הצעד הראשון לאחר הפרישה מהעבודה. אבל לפני כן אני רוצה לשאול: אתם מתכננים את החופשות שלכם? ואת סעודות החג? ואת הבילוי עם חברים?

ואת הפרישה מהעבודה תכננתם? מניסיון אני יודעת שרוב האנשים יהנהנו לגבי השאלות הקודמות ששאלתי, עד לשאלת הפרישה. אם לא הנהנתם לשאלה אם תכננתם את הפרישה מהעבודה, אתם בחברה טובה.

כולנו יודעים שיום הפרישה יגיע, חלק מצפים לו, חלקים לא רוצים לחשוב עליו, וחלק אפילו חולמים שנים לצאת לפרישה מהעבודה ואפילו מצליחים לצאת לפרישה מוקדמת.

ואז מה קורה? היום האחרון בעבודה, אורזים הכל, החברים עושים מסיבת פרידה. הולכים הביתה. בלילה הולכים לישון ובבקר…..מה בבקר? מה אתם עושים בבקר שלמחרת הפרישה?

משיחות עם הרבה מאד אנשים אני יודעת שחלק נכנסים לפאניקה אמיתית. אז מה עושים?

מתכננים את הפרישה מהעבודה

ולשם מה זה טוב?

תכנון הפרישה, כמו כל תכנון אחר, עוזר לנו לפנות זמן למשימות השונות שברצוננו לבצע, הוא מרגיע אותנו כי אנו יודעים שלכל דבר תכננו זמן, אנו פנויים לעסוק במשימה שתכננו בלי הסחת תשומת הלב. אבל יותר מזה, זה מכניס אותנו לפעולה, לעשייה, להתרגשות.

כדאי לקחת בחשבון כי פרישה אינה חופשה, אלא הרבה שנים של חיים שאנו ננהל בכוחות עצמנו ולכן הטיפ הראשון הוא: אם עדיין לא תכננתם את השנה הראשונה לאחר הפרישה מהעבודה, כצעד ראשון תכננו חופשה, אבל תחמו אותה בזמן, שבוע, שבועיים, חודש, או כל זמן אחר שאתם רוצים, אבל שיהיה לה התחלה וסוף, ותכננו לאחר מכן שבוע או שבועיים לבדיקה מה אתם רוצים לעשות בשנה הראשונה לאחר הפרישה.

במאמרים הבאים ארחיב בנושא המשך התכנון.

אם עדיין לא פרשתם התחילו לתכנן כבר עתה מה תרצו לעשות לאחר הפרישה מהעבודה. אפשר לעשות דברים רבים ומגוונים, חלק מתוך נסיון ובלי לימוד מוקדם, וחלק מתוך לימוד והתפתחות.

לכן חשוב לתכנן מה רוצים לעשות מיד לאחר הפרישה.

במאמר זה הצעתי – קחו חופשה תחומה בזמן כדי לנוח, להפריד בין שנות העבודה לשנים הבאות, ולאחר מכן תוכלו להתחיל בדרך החדשה עם הרבה כוחות ותקוות.

עוד לא רשומים למידע שלי? אתם מוזמנים להרשם בצד בתיבת הרישום, בצד שמאל של הדף, למעלה.

2 תגובות
 1. איתן
  איתן says:

  הפועל היוצא של מאמרך הוא שימוש בכלים האימוניים , שהם :
  1. כתיבת החזון .
  2. הגדרת מטרה \ת .
  3. קביעת יעדים .
  4. חוזקות ( נסיון חיים , מיומנות שנצברה , הצלחות בחיים , הובי )
  5. פארדיגמות מעכבות .
  6. תוכנית עבודה .

  הגב
 2. rbenari
  rbenari says:

  שלום איתן,

  תודה על תגובתך.

  אני אמנם מאמנת וכשאני בוחנת את החיים שלי או מייעצת לאחרים אני אכן משתמשת בכלים אימוניים, אבל אני רוצה לקחת את זה למילים של הקהל שאינו מאמנים או מתאמנים. מי שיוצא לפרישה – או נכנס לפרישה – יש לו שנים רבות של פנאי לנהל את עצמו ואת רצונותיו.

  אם תשאל מי שפרש מה הוא רוצה לעשות עכשיו הוא יגיד- בדרך כלל – לחיות כמה שיותר טוב ולהנות כמה שיותר. ומפה כל אחד צריך למצוא לעצמו מה ההגדרות שלו לדברים.

  לכן, הרעיון שכתבת הוא נכון במונחים שלנו, בגדול.

  רצוי שכל אדם, באשר הוא ינהל את עצמו, יתכנן את זמנו, לא יתן לזמן לחלוף בלי להנות ממנו. כדי להצליח בכל הדברים האלה באמת צריך לקבוע מטרות או יעדים, להסתמך על העבר ולתכנן (תראה באחד המאמרים הבאים – אני ממליצה להשתמש ביומן).

  תודה על התובנות שלך, אני שמחה לראות שכל דבר "נפל" למקומו הטבעי וכל אחד לוקח לעצמו 🙂

  רונית

  הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.