פרישה - לבחור מה אוהבים

הפרישה החדשה – פרישה היא רק ההתחלה

פרישה - לבחור מה אוהבים

מבחר צבעים וריחות לבחירה - צולם ע"י חיים בנארי

הפרישה בתקופה הנוכחית שונה מאד מהפרישה לפני כמה עשורים. להרבה אנשים זה שינוי מבורך, בעיקר לאלו שמבינים כי פרישה זה רק מעבר מחיי עבודה לחיי בחירה. בחירה משמעו: מה אני רוצה לעשות עכשיו.

נקודת המוצא היא הצורה בה אנו מסתכלים על הפרישה, יש מי שיחשוב שחרב עולמו, ויש מי שישמח ויצהל כי עתה הוא יכול להגשים משאלות ישנות, כי עכשיו הוא יכול לגלות את יכולותיו האמיתיות, להקדיש זמן לנושאים שרצה להתעמק בהם, ליצור יחסי חברות טובים ורחבים יותר ועוד נושאים רבים ומגוונים.

תפיסתנו את הפרישה נובעת מנקודת המבט שלנו:

 • מה אנחנו חושבים על פרישה
 • איך אנו תופסים את השנים הללו
 • איזה רגש יש בנו כשאנו חושבים על הפרישה
 • מה נוכל לעשות בפרישה
 • עם מי נוכל לבלות בשנים של הפרישה
 • איך נתמודד עם אירועים, לחצים, בקשות ורצונות של אחרים

יש כמובן עוד הרבה נושאים שעולים בראש כשאנו חושבים על פרישה. ההבדל בין אלו שמצפים לה בכיליון עיניים לבין אלו שחוששים (ואולי אפילו יראים ממנה) קשור בהחלט במחשבות המקדימות שיש לאנשים על הפרישה, כל אחד ומחשבתו שלו.

הבשורה הטובה היא כי בשנים האחרונות כל תפיסת הפרישה השתנתה לחלוטין ותפיסה שהקרינה רעיון של סוף, של איטיות ושל הזדקנות הפכה תפיסת הפרישה לנושא של התחדשות ומימוש עצמי.

הפרישה החדשה

זה הזמן של החופש, של הבחירה החופשית, של ההתרגשות המחודשת שאולי אבדה במהלך השנים, של לימוד ויצירה, של פגישות עם אנשים מעניינים שמחפשים גם הם איך למצות את שנות הפרישה ולעשות בהן בדיוק מה שהם רוצים.

זה הזמן לתת לרצון ולנשמה של הפורשים להוביל אותם, אם זה פיתוח תחום תחביב, התנדבות שתשנה את החיים של האנשים בסביבה, או אפילו פיתוח קריירה שנייה (או שלישית) בעזרת כל הטכנולוגיות החדשות והנפלאות הקיימות היום.

הפרישה החדשה כבר אינה ניפוץ של תהליכים קיימים, של חוסר ישע ושל איטיות, כפי שנתפסה שנים רבות, היא בדיוק ההיפך.

הפרישה החדשה היא ההתחלה לשנים רבות וטובות של איכות חיים, שינוי של סגנון חיים לאותו סגנון חיים בו חפצתם, ובעיקר להתחלות חדשות.

עם המחשבה הזו, שהכל אפשרי ותלוי בכם אני רוצה לבקש מכל מי שקורא את הפוסט הזה, אנא – קחו מחברת ורשמו לפניכם מה החלומות שאותם אתם רוצים להגשים, מה הדברים שדחיתם לפרישה.

בימים הקרובים אכתוב עוד ועוד מאמרים, וגם טיפים מצולמים. חיזרו לפה, יהיה מה לראות.

רוצים לקבל מידע כשעולה עוד מאמר או כשייצא טיפ מצולם? אנא השאירו פרטים בתיבת הרישום לטיפים (בצד בצד שמאל למעלה), ונשמח לשלוח לכם מידע.

זיכרו: הכל אפשרי, וזו רק ההתחלה!

כל הזכויות שמורות לרונית בנארי

2 תגובות
 1. אילן
  אילן says:

  למרות שמאוד נעים לי בעבודה, אני כבר מחכה לפרישה, יש לי כל כך הרבה דברים שאני רוצה לעשות.
  תודה רונית, המאמר טוב ונכון ומועיל.
  אמשיך לעקוב
  אילן

  הגב
  • רונית בנארי
   רונית בנארי says:

   תודה רבה אילן,

   חשוב לציין כי גם כשיש המון דברים שרוצים לעשות חשוב לתכנן מראש.
   אין תחליף לתכנון.

   הרבה אנשים נתקעים אחרי שהתחילו לעשות את כל הדברים שרצו לעשות, הרגישו שעמוס מדי, נכנסו לחששות ולחרדות. הכי חשוב להיות במצב שעושים מה שרוצים ומרגישים עם זה מעולה. כאן נכנס התכנון.

   מאחלת לך הנאה בכל מה שאתה עושה, וגם כשתפרוש.

   הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.