הסוד המופלא איך לשנות את תפיסת הפרישה

המחשבה כי יום אחד נפרוש מהעבודה מתחילה להראות ממשית כשאנו מגיעים לסוף שנות הארבעים לחיינו ולחלק מאיתנו בתחילת שנות החמישים לחיינו.

מה שנראה לנו בעבר הרחוק, כשהיינו צעירים (יפים אנחנו גם עתה) כסופה של דרך, משהו מפחיד אשר עושה פרפורים לא נעימים בבטן, נראה לנו בהגיענו לגילאים המתאימים, רק כאמצעה של דרך.

אנו עדיין במלוא כוחנו (גם אם יש איזה כאב קטן פה ושם), וקשה לנו לחשוב – ולעיתים מרגיז אותנו לחשוב – כי עם כל האנרגיה שלנו, הידע הרב, הויטאליות,שמחת החיים, הרעיונות הרבים שיש לנו, התקוות, החלומות, הסקרנות והרצון לגמוע את החיים, אנו מתויגים כ"פורשים", בגלל שהגענו לגיל מסוים.

הרבה אנשים נכנסים לדיכאון אמיתי וסובלים מהרבה פחדים רק בגלל שהגיעו לגיל הזה בו המדינה החליטה שעליהם לפרוש לגמלאות.

החיים המודרניים במאה ה-21 הוכיחו לנו שאנשים רבים שהגיעו לגיל הפרישה, יוצרים, מחדשים, ממציאים, מעמיקים את הזוגיות או מוצאים זוגיות חדשה, נהנים מהילדים ומהנכדים, מטיילים ונהנים מכל רגע.

פרישה היא התחלה חדשה.

למרות שכולנו יודעים שהיכולות שלנו קיימות גם מעבר לגיל מסוים, חלק נכבד מהפורשים מרגישים אבודים בהתקרבם לגיל הפרישה. ישנם אנשים שחיכו בהתרגשות לפרישה, אבל כמה חודשים לאחריה, כשנגמר החידוש ומתחילה השגרה הם מרגישים שהניצוץ שהיה בהם כבה והם רוצים להציתו מחדש.

הסוד המופלא איך לשנות את תפיסת הפרישה

אם נחשוב בצורה חיובית ונזכור כי לרבים מאיתנו יש שנות פרישה באותה כמות שהיו לנו שנות עבודה, ואם נזכור כי אנו המחליטים על חיינו, הרגשת הביטחון העצמי תישאר, נהנה מהיכולות שלנו בפרישה ונהנה מכל רגע. וככל שאנו נרגיש בטחון עצמי רב יותר, הסביבה תתייחס אלינו בהתאם.

כדאי לחשוב מה אנו רוצים לעשות בשנה או בשנתיים הקרובות, ולהתחיל לחשוב כיצד לבצע את זה. ברגע שנכתוב לעצמנו מה אנו רוצים וגם נתחיל לכתוב צעדים למימוש הרצון שלנו, נהיה כבר בעשייה חדשה ולעשייה חדשה יש אנרגיות וניצוצות משלה.

אני ממליצה בחום לקנות מחברת יפה במיוחד ואותה להקדיש לרעיונות להתחלות החדשות לאחר הפרישה. המחברת תתחיל להתמלא, ליד כל רעיון תוכלו לרשום דברים שיעזרו ליישמו. צעד אחרי צעד תוכלו לראות את החלומות מתגשמים.

רוצים לקבל מידע כשעולה עוד מאמר או כשייצא טיפ מצולם? אנא השאירו פרטים בתיבת הרישום לטיפים (בצד שמאל למעלה), ונשמח לעדכן אתכם.

כל הזכויות שמורות לרונית בנארי

1 תגובה
 1. צימרים בדרום
  צימרים בדרום says:

  פוסט מעניין, אפשר לצטט כמה משפטים ממנו באתר שלי בתוספת של קישור חזרה אליכם??
  נ.ב
  חג שמח ושנה טובה לכוולם

  הגב

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.