איך להוסיף משמעות לחיים?

DSC_4020-3-sכשהייתי נערה צעירה חשבתי הרבה על משמעות החיים, על התפקיד שלי בחיים, על איך הייתי יכולה לעשות את העולם טוב יותר. אחר כך כשגדלתי והייתי עסוקה בלימודים, עבודה, גידול משפחה ופיתוח קריירה, בקושי היה לי זמן לחשוב על הדברים הנשגבים האלה, בעיקר חשבתי איך לעבור כל יום בהצלחה, להספיק ה-כ-ל וגם להמשיך להתפתח בעצמי.

בדרך כלל הספקתי כמעט הכל. המשפחה, העבודה, הלימודים, רק לי לא נשאר מספיק זמן לעשות מה שאני רוצה ומה שאני אוהבת. גם אצלך זה היה כך?

התקופה המודרנית היא תקופת המשמעות.

אנשים רבים רוצים להרגיש שמה שהם עושים הוא בעל משמעות, הם לא רוצים שעמום, תחושה של חוסר תוחלת, עייפות, עצב או דכאון. מאז ומעולם אנשים תהו מה המשמעות של חייהם, אנו רואים את זה לאורך ההיסטוריה. אבל דווקא בתקופה הזו בה יש נגישות גדולה למידע, קל כל כך לראות אנשים אחרים שעשו פלאים בחייהם ועשו דברים שהשפיעו לטובה על אחרים. ניתן להפוך לאנשים משפיעים ומובילי דעה בקלות בעזרת הרשתות החברתיות בחיים ובאינרנט – רובנו רוצים להיות כאלה: משפיעים, בעלי אמירה, בעלי דעה מרתקת. איך בונים את זה? איך הופכים כאלו?

מיקוד ורישום

כדי להצליח במה שאנו רוצים להשיג אנו צריכים תוכנית.

תוכנית פשוטה שתמקד אותנו ותאפשר לנו להתקדם על פיה במהלך השנה.
אמנם נוכל לשנות, אם נרצה בהמשך, אבל תהיה לנו  מסגרת.
מסגרת היא דבר שעוטף ומחזק ומאפשר לנו לשמור על בהירות
וצלילות בדרך להשגת המטרות.

בכל תחילת שנה אני רושמת לעצמי מה הייתי רוצה שיקרה השנה, דברים מיוחדים ויוצאי דופן, אלה שיגרמו לי להרגיש שעשיתי דברים משמעותיים. בכל סוף שנה אני בודקת מה התגשם. גיליתי שאני מצליחה להגשים מה שרציתי, כשאני עובדת על פי תוכנית פעולה כל שהיא. לא משהו מסובך במיוחד, אלא כזה בו אני נותנת מקום וזמן כדי להגשים את הרצונות.

קרה לך שתכננת משהו שרצית והוא התגשם כפי שרצית או קרוב לזה? האם בדקת מה היה שם שהביא את ההצלחה?

ולהיפך, קרה לך שתכננת משהו ומאד רצית אותו והוא לא קרה? האם בדקת מה היה שם שלא הצליח? מה הרגשת? האם היתה זו אכזבה? כעס? תסכול על הזמן שעובר ועוד לא הגשמת?

כאמור, דברים לא מתרחשים מעצמם. כדי שנצליח להגשים דברים שאנו רוצים אנו צריכים להוציא אותם לאור. באחת הסדנאות שהעברתי אמרה לי אחת המשתתפות משפט נפלא: "אנשים צריכים לדבר על הרצונות שלהם, כדי שאלוהים ידע ואחרים ישמעו". כשאנו מגדירים לעצמנו מה אנו רוצים ואחרים שומעים, זה מאד עוזר. זה נותן לנו לגיטימציה בעינינו ובעיניהם לעשייה שלנו, אנו לוקחים זמן לעצמנו, לעיתים מבקשים עזרה וגם מקבלים אותה, ואנו כבר בתחילת העשייה.

אני רוצה להזמין אותך ליצור לך שנה משמעותית ומהנה.

כדי לצאת לדרך אני מציעה לך לקחת כמה דקות לעצמך ולעשות רשימה:

  1. של הדברים שחשוב לך שיקרו השנה, דברים שיתנו לך תחושה של משמעות ושל עשייה מיוחדת.
  2. ברשימה הזו אני מזמינה אותך להוסיף מה יכול לעזור לך לקדם את המטרות שלך ומה עלול להפריע להם. זה ייתן לך תמונה ראשונית טובה, מה עומד בפניך. 
  3. בנוסף כדאי לרשום לעצמך גם מי יכול לעזור לך, ומי יכול להפריע לך ולמה.

הרישום הזה ייתן לך תמונה ראשונית טובה ועימה כבר אפשר להתחיל לתכנן באופן יעיל.

במהלך התקופה הקרובה אני אתן מידע איך אפשר להתקדם ביצירת המשמעות, במילוי הפנאי כך שיהיה משמעותי, בהגשמת החלום ובפריצות הדרך אותן ביכולתך לעשות.


כל הזכויות שמורות לרונית בנארי

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.